Alston Equipment

Profesionalno za pivo, vino i piće
Završeno Svjetsko prvenstvo u pivu 2022.

Pivari 1

Uveče 5. maja, CBC Craft Brewers Conference® & BrewExpo America® zatvorena je u Minneapolisu, Minnesota, najavljeno od strane Udruženja pivara.Lista pobjednika Svjetskog kupa u pivu (WBC) 2022.

Takmiči se preko 10.000 piva iz 57 zemalja!

Pivari 2

Na ovom takmičenju učestvuje 226 sudija iz 28 zemalja.Vrijeme selekcije je bilo čak 9 dana, sa ukupno 18 evaluacija.Dodijeljeno je 309 nagrada u 103 kategorije pivskih stilova, a žiri je odabrao ukupno 307 nagrada.Među njima, 68. kategorija belgijski Witbier (pšenično pivo u belgijskom stilu) nije donijela zlatna i srebrna priznanja.Na večeri dodjele nagrada, generalni direktor i predsjednik BA, gospodin Bob Pease, uručio je sertifikate svim pobjednicima.

Pivari 3

„Svjetsko prvenstvo u pivu pokazuje nevjerovatnu širinu i talenat globalne pivarske industrije“, rekao je direktor događaja Svjetskog kupa u pivu Chris Swersey.Jedan.Čestitamo ovogodišnjim pobjednicima na izvanrednim postignućima.”

Vrijedi napomenuti da je ove godine pristiglo ukupno 195 prijava iz Kine, od čega 111 iz kontinentalne Kine, 49 iz Tajvana i 35 iz Hong Konga.2 kopnene vinarije osvojile su srebrnu i bronzanu nagradu.To su Flipped Chocolate Milk Stout iz Tianjin Chumen Jin Brewing, koji je osvojio srebrnu nagradu u kategoriji slatkog ili krem ​​stouta;Hohhot Big Nine Brewed Grape Fruit Session IPA, osvojio je bronzu u kategoriji voćnog piva.Osim toga, glavni majstor Tajvana osvojio je srebrnu nagradu.

Pivari 4

Od sljedeće godine Svjetsko prvenstvo u pivu održavat će se svake dvije godine umjesto svake dvije godine.Registracija za Svjetsko prvenstvo u pivu 2023. biće otvorena u oktobru 2022., a pobjednici će biti objavljeni na CBC Craft Beer konferenciji u Nashvilleu, Tennessee, 10. maja 2023. godine.